Loading…
Rruga në qendër të Prishtinës pa trotuar – rrezikohen këmbësorët
  • 14/02/2018 | 13:52

...

Lëvizja në një pjesë në rrugën “Luan Haradinaj” në qendër të Prishtinës është bërë shumë e rrezikshme.

Në një  objekt të vjetër përballë Ministrisë së Punëve të Brendshme vendpunishtja për restaurimin e tij është siguruar që një kohë të gjatë, por punimet ende nuk kanë nisur, shkruan lajmi.net.

Më së keqi po e pësojnë qytetarët që lëvizin në atë pjesë, ngase trotuari është kufizuar tërësisht, dhe lëvizja për në pjesën tjetër është kufizuar tërësisht.

Komuna e Prishtinës nuk ka mundur të ofrojë zgjidhje për sigurinë e kalimtarëve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë