Loading…
Rusia ”selam” Zvicrës: S’duam flamuj të Kosovës e Shqipërisë në ndeshjen me Serbinë
  • 20/06/2018 | 20:23

...

Shërbimet ruse të sigurisë janë të bindur se ka tifozë shqiptarë të cilët mund të jenë prezentë në ndeshjen midis Zvicrës dhe Serbisë në Kaliningrad Arena.


Numri i madh i shqiptarëve që luajnë te Zvicra ka shkaktuar frikë të madhe se në stadium mund të jenë flamuj të Kosovës dhe të Shqipërisë.

E për këtë, gazeta serbe Novosti raporton se Rusia ia ka bërë me dije Zvicrës që të mos lejojë prezencën e ndonjë flamuri që ndërlidhet me shqiptarët.

“Ata dërguan paralajmërim te Federata e Zvicrës që të parandalojnë futjen e flamujve që kanë të bëjnë me Shqipërinë e Madhe apo Kosovën”, shkruan gazeta serbe.

Ndeshja Zvicër-Serbi zhvillohet të premten në kuadër të Kampionatit Botëror.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë