Loading…
Sa janë të qëndrueshme veturat në shpejtësi prej 120 km/h
  • 05/12/2017 | 18:30

...

Aksidentet me veturë nuk kalojnë pa dëmtime qoftë të lehta apo të rënda, megjithatë nuk janë të prefesrueshme asnjëherë, sidomos kur skena kthehet në tragjedi dhe vdesin njerëzit.


E gjithë kjo varet nga shpejtësia që shoferët arrijnë! Në fakt këto nuk duhet të ndodhin fare mirëpo janë shumë aktuale në kohën tonë, transmeton gazetametro.net

Veturat e reja janë më të sigurta me disa pajisje shtesë, senzorë dhe çanta ajri. Por, të gjitha këto gjëra janë të dobishme në aksidente me shpejtësi më të vogla, por çfarë ndodh në shpejtësi më të mëdha?

Më poshtë mund të ndiqeni një video ku shfaqet një Ford Focus duke u përplasur me një shpejtësi prej 120kmh:

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë