Loading…
Sa kosovarë punojnë nëpër banka?
  • 15/11/2017 | 09:57

...

Në sistemin financiar bankar të Kosovës janë të punësuar rreth 3298 persona.


Siç transmeton RTK, me numrin e të punësuarve bankat komerciale janë para kompanive të sigurimit dhe fondeve pensional.

“Në bankat komerciale janë të punësuar 3298 punëtorë. Prej tyre punëtorë punojnë në institucione mikrofinanciare, në kompanitë e sigurimit janë 2141 punëtorë, ndërsa 31 punëtorë janë në fondet pensionale”, është thënë në raportin mujor të sistemit financiar të muajit shtator të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK).

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë