Loading…
Sa pafat ekipet shqiptare: Ndeshen në gjysmëfinale të Kupës
  • 13/03/2018 | 13:09

...

ë mërkurën do të zhvillohen ndeshjet e para të gjysmëfinales së Kupës së Maqedonisë në futboll.


Shorti përcaktoi që në këtë fazë të garave të përballen dy skuadrat tetovare Shkëndija dhe Renova.

Si Shkëndija ashtu edhe Renova nga një herë e kanë fituar këtë trofe, me atë që “kuqezinjtë”, kësaj radhe janë në kërkim të kualifikimit në finalen e pestë.

Në ndeshjen e dytë gjysmëfinale, në Manastir do të përballen Pelisteri dhe Akademia Pandev.

Skëndija shkoi në finale duke e deklasuar Vardarin, me rezultat 4-0 në ndeshjen e dytë çerekfinale.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë