Loading…
Sakrifica: Historia prekëse që fshihet pas kësaj fotografie
  • 06/12/2017 | 16:54

...

Në këtë fotografi është një djalë i sapo diplomuar që përqafon babain e tij, një fermer i varfër.


Fotografia është akoma më e rëndësishme dhe gjithashtu shumë popullore në Tajlandë, sepse familja i përket etnisë Hmong, një pakicë e popullsisë Tajlandeze, që diskriminohet dhe shihet si e prapambetur nga pjesa tjetër Thai (Hmong gjithashtu jetojnë në Laos, Birmani, Kamboxhia, Kine, Vietnam).


Fotografia e marrë nga faqja “Fototgrafitë që kanë bërë histori”

Në të vërtetë nuk është shumë e zakonshme që një Hmong të marrë një diplomë. Janë të rrallë ata që shkollohen, dhe për ta rritur këtë gjë atyre u duhet të sakrifikojnë shumë, duke qenë të diskriminuar nga tajlandezët, të cilët janë shumë të shtypur./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë