Loading…
Sali Berisha përqesh Ramën: Atletbardhi bëri Evropën të qeshë
  • 14/09/2017 | 08:43

...

Presidenti Rossen Plevneliev, përfaqësues special i Universitetit Amerikan në Bullgari Ish-kryeministri Sali Berisha mbrëmjen e kaluar ishte i ftuar në emisionin e Çim Pekës.


Përveç deklaratave të forta ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha ka “thumbuar” edhe kryeministrin Edi Rama.

Çim Peka: Jo më larg se para një jave Ministri i Jashtëm serb, Daçiç ka bërë një deklaratë: “sa herë që Brukseli tregohet skeptik, Edi Rama kërcënon me të tijën se nuk do të presim pa fund, por ka dhe alternative të tjera”.

Kurse Daçiç ishte specik, “në rast se Brukseli na mbyll dyert kemi Shtetet e Bashkuara të Amerikës”.

A e keni menduar ndonjëherë se serbët do të kërcënojnë Brukselin me aleancën me Amerikën dhe me Shqipërinë?

Berisha: Këta janë çiftenj ballkanik, atletbardhi Edi Rama e Daçiç dhe të gjithë këta e bëjnë Europën me qesh, i impresionojnë fare.

Europa kërkon standarte, këto i servirin kërcënime.

Europa nuk kërcënon, këta bëhen qesharakë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë