Loading…
Sensacion botëror, Italia në lot: Pas 60 vitesh mungon në botëror, shkon Suedia
  • 13/11/2017 | 23:00

...

Kombëtarja e Suedisë ka arritur në Itali, atë që është specialitet i vendësve, të mos pranoj gol.


Italia ishte favorit në përballjen e barazhit për Rusia 2018, por nuk u doli ashtu.

Me barazim 0-0, suedezët janë kualifikuar në Kupën e Botës, falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë.

Kështu Italia do të mungojë në Botëror për herë të parë që prej vitit të largët 1958.

Në ndeshjen e zhvilluar në Milano, italianët sulmuan gjatë tërë lojës, ndërsa mysafirët nuk treguan shumë interes për të sulmuar.

Rastet më të mira i humbën Immobile, El Sharaëy, Florenzi, Gabiadini ….

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë