Loading…
Serbia blen helikopterë luftarakë të Rusisë
  • 21/02/2018 | 11:50

...

Serbia është e interesuar të blejë së paku gjashtë helikopterë Mi-35 të prodhimit rus që përdoren kundë tankeve në fushëbetejë, shkruan Vecernje Novosti, transmeton Gazeta Metro.

Raportimi tutje thotë që Serbia mund të arrijë marrëveshje me kushte të mira për blerjen e këtyre helikopterëve nga Bjellorusia, por që prodhimi i tyre është rus.

Raportohet që çështja e helikopterëve do të jetë një prej temave të diskutimit në vizitën që do të zhvillojë ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, në Minsk të Bjellorusisë më vonë.

Në këto negociata thuhet që rol kryesor do të ketë Rusia, si prodhues i helikopterëve dhe shtet i afërt me Serbinë dhe me ndikim të madh mbi Bjellorusinë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë