Loading…
Shaqiri merr një lajm të mrekullueshëm para ndeshjes me ekipin serb
  • 23/10/2018 | 15:52

...

Jordan Henderson dhe Naby Keita nuk do të jenë të gatshëm të luajnë përballë Crvena Zvezdes të mërkurën mbrëma në kuadër të Champions League.

Henderson do ta humbas edhe ndeshjen e javës së ardhme që Liverpool e luan përballë Cardiff City në Premier Ligë, anglezi ishte larguar nga ndeshja përballë Huddersfield Town të ​​shtunën e kaluar pasi kishte pësuar një lëndim, shkruan faqja zyrtare e Liverpool-it, transmeton AlbanienShow

Po ashtu në këtë ndeshje do të mungojë edhe mesfushori tjetër i Liverpoolit, Naby Keita ka thënë trajneri i Liverpoolit Jugen Klopp.

Në mungesë të dyshes Henderson, Keita, nesër nga minuta e parë pritet të luajë shqiptari Xherdan Shaqiri, ky i fundit luajti për 90 minuta përballë Huddersfield dhe ishte lojtari më i mirë në fushë duke dhënë edhe një asist për Mohamed Salah, i cili realizoi golin e vetëm në atë takim.

Ndeshja Liverpool – Crevena Zvezda, zhvillohet në stadiumin “Anfield” në ora 21:00

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë