Loading…
Shenja famëkeqe e Hitlerit po kthehet në simbol të paqes (Video)
  • 08/08/2017 | 21:03

...

“Swastikas” shenja e njohur për të gjithë e krijuar nga Hitleri, po kthehet në simbol paqe nga një grup i artistëve të rrugës.


Edhe pse kanë kaluar plot 7 dekada që nga koha e Adolf Hitlerit në Gjermani nuk janë asgjësuar këto shenja të terrorit që kanë frikësuar miliona njerëz, deri tani  ku Ibo Omar bashkë me disa shokë të tij arstistë kanë ndërmarrur iniciativën ta largojnë këtë shenjë të urrejtjes e frikës nga muret në parqe e vende tjera në Gjermani, transmeton gazetametro.net

Tani këto simbole të urrejtjes, kujtime të këqija të luftës dhe Holokaustit po kthehen në simbole paqeje.

Për më shumë ndiqeni videon  më poshtë:

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë