Loading…
Sherr masiv në Zvicër, 3 shqiptarë përfundojnë në spital
  • 21/10/2017 | 15:50

...

Një sherr masiv me pjesëmarrjen e dhjetë personave ka ndodhur sot herët në mëngjes në Lugano të Zvicrës dhe ka përfunduar me katër të plagosur me armë të ftohta.


Tre prej të plagosurve janë shtetas shqiptarë, dy 27-vjeçarë e një 23-vjeçar, rezidentë në Itali, dhe një 22-vjeçar zviceran. Të gjithë kanë përfunduar në spital, por asnjë prej tyre nuk është në rrezik për jetën.

Sherri ka ndodhur në orën 3:30, jashtë një lokali, për arsye që ende nuk dihen. Në një moment gjatë sherrit, një person ende i paidentifikuar, ka nxjerrë thikën, duke plagosur të tjerët.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë