Loading…
Shkaktohet vjedhja më e madhe e kriptovalutave
  • 27/01/2018 | 21:30

...

Një prej uebfaqeve për shkëmbime të valutave digjitale thotë se ka humbur 534 milionë dollarë si pasojë e një sulmi kibernetik në rrjetin e vet.

“Coincheck” ka suspenduar depozitat dhe tregtinë e të gjitha valutave digjitale përpos Bitcoinit, deri sa të vlerësojë humbjet e NEM, një valute më pak të njohur.

Nëse konfirmohet vjedhje, kjo do të jetë më e madhja në historinë e valutave digjitale, transmeton Albinfo.ch.

Një tjetër uebfaqe për shkëmbime, “MtGox” kishte kolapsuar më 2014 pasi kishte pranuar se 400 milionë dollarë ishin vjedhur nga rrjeti i saj.

“Coincheck” thotë se do të kompensojë investitorët që kanë mundur të humbin nga kjo ngjarje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë