Loading…
Shkatërrimi që la pas uragani Irma përmes fotografive
  • 13/09/2017 | 12:13

...

 

Ishujt Karaibe, që gjenden në mes të Amerikës Jugore dhe asaj Veriore, kanë qenë gjithnjë territore të kërcënuara nga uraganët dhe stuhitë e llojeve të ndryshme.


Uragani Irma është një prej tyre. Shkatërrimin që la pas kjo stuhi e ka paraqitur CNN përmes disa fotografive që tregojnë përmasat e katastrofës.

Stuhia e kategorisë së pestë është më e madhja e regjistruar ndonjëherë në Oqeanin Atlantik. Shihni fotografitë më poshtë për ta parë më qartë nivelin e shkatërrimit që ka shkaktuar ky uragan.

Uragani ka mbërritur edhe në SHBA, ku ka pasur efekt të ngjashëm sidomos në shtetin e Floridas, duke vrarë 22 persona. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë