Loading…
SHKELJA E PRIVATËSISË: Facebook gjobitet me 100 milionë euro!
  • 19/02/2018 | 21:38

...

Këtë herë është një gjyq në Belgjikë dhe gjykata ka sjellë një vendim sipas të cilit Facebook është i detyruar të paguajë një gjobë prej 250,000 euro në ditë (deri në maksimum 100 milionë euro) për shkeljen e privatësisë së përdoruesve, transmeton gazetametro.net


Pas një vendimi të pafavorshëm nga gjykata në Gjermani lidhur me shkeljen e privatësisë së përdoruesve, Facebook humbi një tjetër gjyq në të njëjtën bazë.
Këtë herë ishte një gjyq në Belgjikë dhe gjykata vendosi sipas të cilës Facebook është i detyruar të paguajë një gjobë prej 250,000 euro në ditë (deri në maksimum 100 milionë euro) për shkeljen e privatësisë së përdoruesve.

Facebook është i detyruar të fshijë të gjithë informacionin e përdoruesit belg të mbledhur nga ana tjetër. Mark Zakerberg, 33 vjeç, me një pasuri prej 71 miliardë dollarësh, i cili është një nga njerëzit më të pasur në botë./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë