Shkëndija, debakël në San Siro (Video)
  • 17/08/2017 | 22:36

...

Skuadra nga Tetova, Shkëndija, ka pësuar debakël në ndeshjen kundër gjigantit italian, Milan, në kuadër të kualifikimeve për gara në Ligën e Evropës, transmeton gazetametro.net

Milani arriti ta çonte rezultatin në 5-0 brenda 70 minutash lojë, me golat e Silva, Montolivo, Borini e Antonelli. Rezultatin e gjashtëfishoi Montolivo me golin e tij të dytë në minutën e 85-të.

Gjatë ndeshjes, Shkëndija arriti ta mbante topin vetëm në 37 përqind të kohës, ndërkohë që ishte inferiore ndaj skuadrës italiane në çdo aspekt të lojës. Gjatë tërë ndeshjes, Shkëndija pati vetëm një goditje brenda kornizës së portës së kundërshtarit.

Me këtë rezultat, Milani e ka praktikisht të garantuar kualifikimin në fazën e ardhshme. /gazetametro.net

Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net