Loading…
Shkëpusin martesën për një WC
  • 21/08/2017 | 18:33

...

Gjyqi në shtetin e Indisë, Rajasthan, i ka lejuar gruas të ndahet, sepse në shtëpin nuk kishte tualet.


Gjykata ka gjykuar në favor të gruas, sepse përgjatë 5 viteve martesë burri nuk ka mundur të siguronte një vend ku ata do të kryenin nevojat fiziologjike, transmeton gazetametro.net

Gjyqtari ka thënë se gratë në fshatra shpesh herë kanë edhe dhimbje fizike, sepse janë të detyruar të presin natën dhe të dalin t’i kryejnë nevojat jashtë shtëpisë.

Në Indi ndarja u lejohet vetëm në rast që para trupës gjykuese dëshmohet se kishte dhunë apo gjendje jo të mirë financiare./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë