Loading…
Shpëtohet dreri i ngecur në akull (Foto/Video)
  • 10/01/2017 | 17:43

...

Pas shumë mundimeve dhe tentimeve që dështuan, shpëtimtarët kanë arritur të nxjerrin drerin që kishte ngelur në një lumë të ngrirë, ku kishte qëndruar me orë të tëra.


Pasi janë lajmëruar se një dre ka ngecur në një lumë të ngrirë, aktivistët e të drejtave të kafshëve e kanë lidhur drenin me një litarë dhe gjithashtu me anë të një batanije kanë arritur ta shpëtojnë atë.

Nuk dihet nëse dreri është lënduar.

Shikoni videon e shpëtimit të tij:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë