Loading…
Shqipëria e fton sulmuesin 16 vjeç që po shkëlqen në Gjermani
  • 11/01/2018 | 16:55

...

Valentin Zalli është një nga talentët shqiptarë që po shkëlqen në Europë me paraqitjet e tij.

Është vetëm 16-vjeç, megjithatë e ardhmja e tij duket e ndritur.

Luan si sulmues dhe është pjesë e skuadrës së Hamburgut. Ai ka shënuar 8 gola në 14 paraqitje me ekipin U17 këtë sezon.

Paraqitjet pozitive nuk kishin si të mos viheshin re nga ana e skautëve të Kombëtares në Gjermani.

Sipas Neësport.al ka mësuar se futbollisti 16 vjeç ka marrë ftesë nga Kombëtarja U-19 për grumbullimet që do të bëhen në datën 21 janar në Tiranë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë