Loading…
Shqiptari që masakroi gruan, dënohet me 35 vjet burg
  • 19/06/2017 | 16:11

...

Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli vendimin për masakrimin e 68-vjeçares Shazivare Dervishi, duke konsideruar fajtor bashkëshortin e saj, i cili u dënua me 35 vjet burgim.


Veli Dervishi, 74 vjeç i shpëtoi burgimit të përjetshëm për shkak të moshës, duke përfituar gjykimin e shkurtuar.

Megjithatë, pak përpara vendimit ai nuk shfaqi asnjë shenjë pendese për krimin që i mori jetën nënës së 3 fëmijëve.

Avokati tentoi ta mbrojë të moshuarin me pretendimin se gjatë konfliktit në çift, ai e kishte qëlluar gruan nën tronditje psikike.

Por i akuzuari i tha gjykatës se e qëlloi bashkëshorten pasi ajo e kishte ofenduar. Më tej ai u justifikua duke thënë se e masakroi Shazivaren për t’u vetëmbrojtur.

Veli Dervishi u braktis në gjykatë nga të afërmit dhe fëmijët, të cilët nuk ndoqën asnjërën nga pesë seancat gjyqësore të zhvilluara kundër 74-vjeçarit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë