Loading…
Shtëpia ku ka jetuar Trump tani po lëshohet me qira
  • 10/08/2017 | 22:50

...

Shtëpia ku si fëmijë ka jetuar Trump, është shpallur online që është duke u lëshuar me qira.


Shtëpia në Queens të New York- ut është  ndërtuar në vitin 1940, me një stil të veçantë, ndërsa për një natë mund të mirët me qira për 725 dollarë.

Në ueb faqen Airbnb thuhet se kjo shtëpi ka gjithsej 5 dhoma të fjetjes dhe mund të akomodohen deri 20 persona, transmeton gazetametro.net

Në shtëpi nuk lejohet pirja e cigares, festat e ndryshme dhe kafshët.

Në të gjithë shtëpinë janë të vendosura fotografitë të Trump- it, ndërsa në dhomën e ndenjës është e vendosur figura e Presidenti me karton dhe me madhësi normale.

Kompania e patundshmërisë Paramount Realty USA, në mars të këtij viti ia ka shitur shtypin personi me vlerë prej 2,14 milion dollarë, identiteti i të cilit mbetet anonim./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë