Loading…
Shteti që nuk përdorë iPhone për një arsye shumë domethënëse
  • 03/11/2017 | 14:53

...

iPhone-t është telefoni më aktual në mbarë botë, janë të rrallë ata persona që nuk i pëlqejnë ata. Tekonologjia Apple vazhdimisht sjellë produktet e saj më të sofistikuara se ato të kaluara por në Indi kjo nuk vlen.


Vetëm gjatë tremujorit të parë të këtij viti Apple ka shitur vetëm 3% të telefonëve të mençur atje, pasi nuk ka pasur kërkesa për më shumë, dhe kjo vjen si pasojë e çmimit të lartë që ka një iPhone dhe nuk arrin të harmonizohet me buxhetin e indianëve, transmeton gazetametro.net

Sipas analistëve indianë, një qytetar atje me çminin e një iPhone mund të paguajë qiranë e shtëpisë apo edhe të udhëtojë disa herë jashtë vendit, prandaj nuk blihet.

Megjithatë Apple nuk e ka ndërmend të tërhiqet komplet nga tregu indian, pasi është duke prodhuar të iPhone SE me kosto të ulët në një fabrikë në Bangalore./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë