Loading…
Si ta dini nëse duhet ndërruar baterinë e iPhone
  • 01/01/2018 | 18:15

...

Apple planifikon në fillim të vitit 2018 të përditësojë softuerin e iPhone me veçori të reja, të cilat do t’ju njoftojnë nëse bateria juaj është shkaku që pajisja të ketë performancë më të dobët.


Tash për tash ju mund të verifikoni iPhone tuaj nëse ka probleme me bateri, duke shkuar në opsionin Settings pastaj në Battery. Atje ju mund të shikoni mesazhin i cili thotë se “bateria e iPhone tuaj ka nevojë për riparim”.

Nëse dëshironi informacione shtesë mbi baterinë tuaj, mund të shkarkoni një aplikacion për informacionin e baterisë si Battery Life nga App Store ose Coconut Battery nëse keni Macbook.

 

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë