Loading…
Si të luftoni stresin dhe të qetësoni nervat tuaja për vetëm pak minuta!
  • 22/02/2018 | 18:59

...

Me mekanizmat më të ndërlikuar të shoqërisë sonë, shpesh përjetojmë stres. Jetën e përditshme askush më nuk kursehet.


Hiqni stresin dhe qetësoni nervat tuaja për pak minuta. Disa ndoshta menduan se kjo është përsëri një mënyrë që i mashtron njerëzit, prej të cilës nuk ka asnjë përfitim.

Por tani do ta shihni se kjo gjë është e mundur, sepse menjëherë mund ta provoni këtë ushtrim me ndihmën e dy arrave, transmeton gazetametro.net

Kjo është edhe një zgjidhje që e përdorë medicina për ata që pësojnë sulm nervorë.

Bëni masazh në shuplakën e dorës me dy arra.

Merrni dy arra dhe vendosni në shuplakën e dorë. Filloni lehtësisht të i rrotulloni ato brenda shuplakës, në këtë masazh përfshini edhe majat e gishtave.

Pasi ta keni provuar dhe të keni arritur rezultat shpërndajeni atë me miqtë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë