Loading…
Si të shikoni drejtpërdrejtë prezantimin e iphonëve të rinj? Veproni kështu
  • 12/09/2017 | 16:06

...

Kompania e Apple zbulon sot tre modele të reja të Iphone si dhe një Apple Watch të ri si dhe një Apple TV të ri, transmeton gazetametro.net. Aktiviteti i shumëpritur që Apple do të organizohet sot, do të zhvillohet për herë të parë në Teatrin “Steve Jobs”, në selinë e re të kompanisë në Cupertino të Kalifornisë.


Kompania do ta transmetojë ngjarjen drejtpërdrejtë, për ju që dëshironi ta shikoni, mëposhtë keni udhëzimet.

Këtë vit është pak më ndryshe pasi kompania pritet zbulojë jo një, jo dy, por tre modele të ndryshme. Do të ketë një iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus të ri, si dhe një iPhone X më i veçantë i cili është edhe më misterioz. Ka pasur shumë informacione për të, por prapë disa detaje nuk janë të qarta.

Apple ka në plan të ngjarjen ta shfaq përmes livestream në faqen e saj, duke përdorur pajisjet saj, por ju do të duhet të përdorni atë që është në përputhje me teknologjinë e Apple, çdoherë. Këto përfshijnë: “iPhone, iPad ose iPod touch me Safari në iOS 9., një Mac me Safari në MacOS v10.11, ose një PC me Microsoft Edge në Window 10.”

Kështu mund të shikoni ngjarjen e sotme Apple:

Safari në Mac ose iOS.

Microsoft Edge në Windows 10.

Një TV Apple Gen 4 me aplikacionin Apple Events në App Store.

Një TV Apple TV 2 ose 3, me kanalin e ngjarjeve në Apple që arrin automatikisht përpara ngjarjes.

Sigurisht, edhe ju mund të lexoni blogun e TechCrunch nëse jeni të mbërthyer në punë dhe me të vërtetë nevojë për pista argëtuese për t’ju ndihmuar të merrni ditën tuaj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë