Loading…
Si të zhdukni fryrjen e barkut në 60 sekonda
  • 19/06/2017 | 15:07

...

Ka një ndjesi pa rehatie, kur keni fryrje në stomak e cila shpeshherë ngatërrohet me shtimin në peshë apo dhjamosjen e barkut. Ndonëse ka shumë teori për heqjen e barkut, kura është shumë thjeshtë.


Nutriconistja e njohur, Cynthia Sass ka prezantuar një tonik i cili është në gjendje që të kurojë fryrjen e barkut në çdo kohë.

Ky ujë tonik përfshihet gjithashtu dhe në dietat e Sass për të humbur peshë pasi ky lëng rrit dozën e marrë të elektroliteve ëka përshpejton punën e organizmit.

Përbërësit:
2 l ujë
12 gjethe të vogla mente
1 lugë gjelle xhinxher i freskët i grirë
1 limon mesatar i prerë hollë
1 kastravec mesatar, i qëruar dhe i prerë hollë

Përgatitja:
Në një kanë të madhe përziejini të gjithë përbërësit. Lërini të qëndrojnë përreth një orë. Sapo të jetë gati pini 8-10 gota ëdo ditë. Pirja e thjesht ujë mund të mos jetë e nevojshme, pasi kjo pije përmban ujë mjaftueshëm. Në një kohë të shkurtër do të merrni një përmirësim fantastik në sistemin tuaj tretës, do të ulet gjendja juaj e urisë dhe asnjë shenjë fryrjeje më në stomak.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë