Loading…
Sipas bastoreve, Conte favorit për tu shkarkuar këtë sezon
  • 13/08/2017 | 14:36

...

Humbja me rezultat 3-2 në shtëpi ndaj Burnleyt ka bërë që trajneri i Chelseat, Antonio Conte të bëhet favorit i ri i ‘bastoreve’ për tu shkarkuar.


Humbja, pas një vere të trazuar, ishte një jehonë shqetësuese për mënyrën në të cilën kampionët e Jose Mourinhos u shembën dy sezone më parë, duke i kushtuar ‘Special One’ me humbjen e punës së tij.

Tani e njëjta situatë duket se po i ndodh edhe italianit, pasi librat e basteve të shtunës në mbrëmje e kanë instaluar Conten si favoritin numër 1 për të qenë menaxheri i parë në Ligën Premier që largohet apo shkarkohet nga klubi i tij këtë sezon.

Gary Cahill dhe Cesc Fabregas e panë vetëm të skuqur për Chelsean, ndërsa u turpëruan 3-2 në Stamford Bridge nga ekipi i Sam Dyche, Burnley.

Me largimin e Cahillit nga loja, Conte pranoi: “Ishte një moment kyç, sepse pas atij karton të kuq kemi humbur qetësinë tonë dhe kemi pranuar tre gola”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë