Loading…
Skuadra kosovare që stërvitet në livadh
  • 13/02/2018 | 17:21

...

Vetëm dy vjet më parë, Hajvalia luftonte për titull në Vala Superligë.


Sot skuadra nga Kizhnica, ushtron në kodra e livadhe.

Futbollistët e skuadrës nga paralagja e Prishtinës, disa prej ushtrimeve i bëjnë në kodrinën e cila gjendet prapa stadiumit në Kizhnicë.

 

Fotot në Facebook janë publikuar nga trajneri i skuadrës, Emin Bajrami.

Ai beson që Hajvalia do të mbijetojë në Ligën e Parë, duke e quajtur këtë si objektiv burrash.

“Lufta për të mbijetuar është për burra të vërtet, kërkon sakrific të madhe. Unë besoj fuqishëm në këta djelmosha sepse këta janë heronjët e Hajvalisë”, shkroi Bajrami.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë