Loading…
Skulpturat më të bukura në botë (Foto)
  • 05/01/2017 | 13:58

...

Çdo qytet në botë indentifikohet nga nje skulpturë unike. Skulpturat zakonisht janë të vendosura nëpër vendet publike, e qendra të mëdha, që përçojnë mesazhe të ndryshme.


Kreativiteti i krijuesve ka shkuar përtej realitetit të cilin ne e shohim çdo ditë .Pa dyshim, të krijosh diçka të këtij lloji nuk është aspak e lehtë, por madhështia e tyre e mund çdo detaj tjetër.

Ne ju kemi sjellur disa nga Skulpturat më interesante të cilat do t’ju mahnisin./gazetametro.net

jh

most-fascinating-public-sculptures-31483548188

11-most-fascinating-public-sculptures-021483548212

11-most-fascinating-public-sculptures-031483548210

11-most-fascinating-public-sculptures-041483548208

11-most-fascinating-public-sculptures-051483548205

11-most-fascinating-public-sculptures-061483548203

11-most-fascinating-public-sculptures-071483548201

11-most-fascinating-public-sculptures-081483548199

11-most-fascinating-public-sculptures-091483548198

11-most-fascinating-public-sculptures-101483548195

11-most-fascinating-public-sculptures-111483548193

amazing-sculptures-4-57baeebfe5f1e__880-396x396

amazing-sculptures-31-57bafdc1bf968__880

amazing-sculptures-33-57bb1267aac81__880

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë