Loading…
SnapChat sjell risinë që të gjithë prisnim
  • 13/11/2017 | 23:04

...

Evan Spiegel, CEO i Snapchat zbuloi në një takim virtual me pyetje-përgjigje se një ndryshim i madh në dizajn do të vijë së shpejti për ta bërë aplikacionin më të thjeshtë për t’u përdorur.


Në këtë mënyrë postimet nga miqtë të jenë në një seksion të ndarë të aplikacionit. Ato të publikut së bashku me influencuesit do të jënë në një seksion të veçantë, dedikuar atyre.

Seksioni më i ri do të përfshijë përbajtje të aksesueshme për publikun, “Our Stories”, postimet e botuesit dhe ato të influencuesve. Rradhitja e tyre do të zgjidhet alegoritmisht që të jetë e përshtatshme sipas interesave të secilit përdorues. Ky seksion do të zëvendësojë “Stories” dhe “Discover”.

Snapchat, ndryshe nga platformat e tjera sociale njihet për renditjen kronologjike të ngjarjeve.  Spiegel ka qenë gjithmonë kritik ndaj kësaj. Tani me dizajnin e ri, kjo do të ndryshojë.

Postimet nga seksioni i “Miqve” që do të gjendet aty ku është edhe Chatroom-i i Snapchat, megjithatë, do të vazhdojë të shfaqë përmbajtje në rend kronologjik.

Ky update është planifikuar për në datën 4 Dhjetor.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë