Loading…
Spektakolare: Aeroplani turk ia huq pistës, shihni ku përfundon
  • 14/01/2018 | 13:31

...

Një aeroplan ka dalë nga pista në Aeroportin e Trazbonit, me hundën e tij gati në det.


Asnjë pasagjer ose ekuipazh nuk u lëndua në incident, i cili mund të jetë shkaktuar nga një sulm zogjësh, thonë raportet.

Pegasus Airlines tha se aeroplani Boeing 737-800, që po fluturonte nga Ankaraja në Trabzon, “kishte një incident gjatë uljes në pistë”, transmeton Gazeta Express.

All 168 passengers and crew were safely evacuated after the Pegasus Airlines plane veered off the runway at Trabzon airport pic.twitter.com/U8JEKWwrGT

— TRT World (@trtworld) January 14, 2018

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë