Loading…
Statistikat e Xhakës: 2 minuta, 2 asistime | FOTO
  • 11/08/2017 | 23:32

...

Granit Xhaka ka shkëlqyer në ndeshjen hapse të Premier Liges, duke dhënë dy asistime shumë të rëndësishme në fitoren e Arsenalit kundër Leicester Cityt.


Në ketë ndeshje, mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka në dy minuta ka dhuruar dy asistime, njërin në minutën e 83 për Aaron Ramsey dhe tjetrin në minutën e 85 për Olivier Giroud.

Xhaka gjithashtu gjatë gjithë lojës ka shkëlqyer me lojen e bukur që ka dhuruar, ai gjatë kësaj ndeshje ka realizuar gjithsej 96 pasime, 6 krosime, 5 shanse të krijuara, 4 goditje drejt portës dhe dy asistime.

Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3 Leicester Cityn në stadiumin “Emirates”, ku skuadrat dhuruan spektakël për gjithë të pranishmit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë