Loading…
Statuja e Essien nxit shaka të mëdha në rrjetet sociale
  • 04/01/2018 | 13:32

...

Në vendlindjen e ish-mesfushorit të Chelseat, Michael Essien, është ngritur një statujë në nderim të lojtarit nga Gana. Por, artisti që e ka punuar statujën si duket nuk ka menduar shumë se me veprën e tij do të ketë shaka të shumta në rrjetet sociale, transmeton Gazeta Metro.

Statuja që paraqet tërë trupin e Essien me fanellë të Chelseat nuk e paraqet edhe aq saktë formën e fytyrës dhe trupit të futbollistit, duke bërë që ajo të krahasohet edhe me statujë tjetër të punuar dobët në nderim të Cristiano Ronaldos, që ishte ngritur javë më parë.

Essien ka qenë një ndër mesfushorët më të mirë të Chelseat, ndërsa një kohë ka luajtur edhe te Real Madridi. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë