Loading…
Steve Jobs dhe CV-ja e tij e parë
  • 12/03/2018 | 23:25

...

Drejtori gjeneral dhe bashkë- themeluesi i Apple, Steve Jobs, CV-në e tij të parë e ka dorëzuar në vitin 1973, përderisa ishte në kërkim të një pune.


Asokohe ka qenë student në Reed College në Oregon, por vendosi qe ta braktiste vetëm pas një semesrtri, transmeton gazetametro.net

Interesantja në këtë CV është ajo se si Jobs e ka parë vetën përderisa ishte student.

 

Jobs, në CV si aftësi të tija speciale i ka shkruar “teknologji elektrike” ose “ingjinier i dizajnit”, ku dhe ka shtuar se ka përvojë pune me kompjuter dhe kalkulatorë.

Për fat të keq në këtë CV nuk shkrua se për çfarë pozicioni ka palikuar Steve Jobs./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë