Loading…
Sulltani me koleksionin më të madh të veturave
  • 22/07/2017 | 18:29

...

Hassanal Bolkiah është sulltani i Bruneit, që ka një koleksion enorm me vetura luksoze dhe sportive.


Filmimi i postuar më poshtë, shfaq një përmbledhje fotografish ku duken disa nga makinat që ai i ka në pronësi, transmeton Telegrafi.

McLaren F1, Ferrari F50 deri te Bugatti EB110 SS, janë disa nga modelet më të rralla që e përbëjnë koleksionin prej mbi pesëmijë veturave.

Pos veturave, ai ka edhe garazhe dhe punëtori private, për t’u kujdesur që secili ekzemplar të jetë në rregull.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë