Loading…
Sulm me armë në Kaliforni, humbin jetën 12 persona
  • 08/11/2018 | 12:50

...

12 persona kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur, pasi një përson hapi zjarr me armë në një kafene në Kaliforni që po zhvillonte një event për studentë.


I dyshuari që thuhet të ketë pasur të veshur një pallto dhe e kishte fytyrën e mbuluar me maskë, ka vdekur brenda kafenesë, transmeton gazetametro.net.

‘Ka qenë një skenë e tmerrshme, kishte gjak në çdo vend’, ka thënë Geoff Dean, sherif në Ventura County.

Sipas policisë të shtënat filluan rreth orës 23:20.

200 persona ndodheshin brenda lokalit kur ndodhi sulmi, derisa arsyet nuk dihen ende./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë