Loading…
Sveçla: Mund të ketë largime, por jo ndarje të Vetëvendosjes
  • 23/01/2018 | 23:07

...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka mohuar mundësinë e ndarjes së kësaj organizate politike, kurse për Shpend Ahmetin tha se nuk është deklaruar ende për cilin opsion është.


Sveçla ka thënë se mund të ketë largime të disa figurave kryesore nga Vetëvendosje, por ka përjashtuar mundësinë e ndarjes të Lëvizjes.

“Shpend Ahmeti ka marrë pjesë në votim për kryetar, por nuk është deklaruar ende.  Ai ka shprehur disa pakënaqësi. Mund të largohen disa nga figurat kryesore të Vetëvendosje. Ish kryetari, ish-sekretari dhe njëri nga nënkryetarët dhe disa deputetë. Por në asnjë mënyrë nuk bëhet fjalë për ndarje të Lëvizjes Vetëvendosje. Mund të ketë dalje nga VV të disa figurave”, tha Sveçla.

Sveçla ka thënë se brenda subjektit të tyre ka dallime, por jo dallime të mëdha substanciale.

“Dallimet që kanë reflektuar më shumë kanë të bëjnë se si duhet të menaxhohet një subjekt politik”, tha Sveçla.

Ai tha se ka pasur pakënaqësi se si është menaxhuar Sekretariati nga Dardan Molliqaj, duke thënë se Kurti e ka favorizuar dhe i ka dhënë hapësirë Molliqajt dhe Ymerit dhe disa të tjerëve.

Krahu i Molliqajt akuzoi se VV ka nevojë për armik të brendshëm: Përgjigjen përkrahësit e Kurtit

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë