Loading…
Të burgosurit tentuan të arratisen, por ju ndodh e papritura (Foto)
  • 13/09/2017 | 17:19

...

Të burgosurit në burgun e qytetit Teresina të Brazilit, kanë tentuar të arratisen përmes vrimës së hapur në njërën nga qelitë.


Por, kur njëri nga dhjetë prej tyre ngeci në tavan, të gjithë u zbuluan dhe u kthyen sërish brenda nga forcat e rendit.

Ata kishin shfrytëzuar mbingarkesën e burgut dhe kanë punuar për një kohë të gjatë, pa u vënë re.

“Në këtë burg ndodhen 700 të burgosur më shumë se që ka kapacitet, andaj është e vështirë të mbahen nën kontroll”, thuhet në raport lidhur me rastin, transmeton telegrafi.

Për shkak të përpjekjes për arratisje, ata do të dërgohen në departament me siguri më të lartë, teksa do të paraqiten para drejtësisë dhe mund të pësojnë edhe rritje dënimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë