Loading…
Të gjithë kompjuterët dhe mobilët në rrezik për shkak të këtij gabimi
  • 04/01/2018 | 16:40

...

Kompanitë kryesore për prodhimin e çipave dhe softuerëve, duke përfshirë Intel dhe Microsoft po përballën me problemin, për shkak të të cilit një numër i madh i kompjuterëve dhe telefonave të mençur gjenden para rrezikut të hakimit dhe ngadalësimit të performancës.


Hulumtuesit kanë zbuluar kohët e fundit “pengesa serioze të sigurisë” në çipat Intel, AMD dhe ARM, për shkak të të cilave hakerëve iu është mundësuar qasja e paautorizuar në të dhënat konfidenciale, raporton Bloomberg.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë