Loading…
Tërmet në Korenë e Veriut, dyshohet se është shkaktuar nga një test bërthamor
  • 23/09/2017 | 12:07

...

China Xinhua News raporton se një tërmet 3.4 shkallë ka ndodhur në Kore të Veriut.


Shërbimi sizmik i Kinës, thotë se tërmeti ka mundësi të ketë ndodhur nga një shpërthim dhe se ndodhi në të njëjtin vend ku ishte detonuar një bombë herën e fundit.

Mediat raportojnë se gjëmimi u detektua në një thellësi prej 0km, transmeton Gazeta Express.

Dridhjet u detektuan në zonën Kilju në provincën Hamgyong nga agjencia jug-koreane e motit.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë