Loading…
Terror në Francë: Bërtiti ‘Allahu Ekber’ dhe theri 7 njerëz (Video)
  • 13/09/2017 | 20:08

...

Shtatë njerëz kanë mbetur të lënduar, ndër ta 3 policë pasi një person ka sulmuar me thikë policët dhe kalimtarët në qytetin francez Toulouse. Burri që dyshohet të jetë rreth 40 vjeçar ka thënë “Allahu Ekber”, raportojnë mediat ndërkombëtare, përcjell Gazeta Metro.


Sulmuesi është i njohur për autoritetet, besohet se ai ka qëndruar në një spital psikiatrik, para se të lirohej në prill të këtij viti.

Ai është arrestuar nga policët. Deri më tani nuk ka më shumë detaje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë