Loading…
Test i thjeshtë i përdorur për pranimin e agjentëve të KGB’së! Përdoreni inteligjencën tuaj për ta zgjidhur!
  • 12/10/2017 | 18:58

...

Shikojeni fotografinë dhe përgjigjuni disa pyetjeve që janë dhënë më poshtë.


Në KGB e BRSS-ës, agjentëve përveç provimit pranues, iu është dashur që të zgjedhin edhe detyra të tilla, transmeton gazetametro.net

Pyetjet:

1.A kanë bërë shumë herë kamping këta njerëz?

2.A kanë aftësi këta njërës të mbajnë familjen?

3.A është lumi i lundrueshëm?

4.A do të thahet për një kohë të gjatë?

5.A do të rritet luledielli ende?

6.Sa është larg qytetit ky kamp?

7.Në cilin qytet po fluturon aeroplani?

Përgjigjet:

1.Dukshëm që nuk bëjnë kamping gjatë: kampistët me përvojë nuk do të ngitnin tendë në fushë.

2.Duket se jo edhe aq. Peshku nuk pastrohet nga koka.

3.Lumi është i lundrueshëm.

4.Jo, nuk do të thahet. Sepse ka frymë.

4.Luledielli është i thyer. Dhe në këtë rast ajo nuk rritet më.

6.Jo më larg se 100 km, në një distancë më të madhe TV antena do të ishte më komplekse.

7.Në asnjë,. Ai shërben për punët në bujqësi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë