Loading…
Thërret ‘Allahu Ekber’ dhe shtien me armë në supermarket (Foto)
  • 11/01/2017 | 20:20

...

Me fjalët “Allahu Ekber” një person i armatosur ka hapur zjarr me armë në një supermarket të Spanjës. Në këtë rast nuk ka pasur të lënduar, mirëpo mbolli frikën në shumë njerëz që u tmerruan nga kjo skenë.


Sulmuesi i cili ka pasur me vete benzinë dhe barut ka frikësuar disa njerëz të cilët ishin të pranishëm në ato momente në vendin e ngjarjes, duke detyruar kështu shërbimet e urgjencës që të ndërhyjnë.

gunman-2

Sipas burimeve policore, i riu që me banim ka qenë shumë afër qendrës tregtare, ka probleme psiqike.

Ai kishte të veshur jelek vetëvrasës. I njejti u kap nga policia. /gazetametro.net.

 

gunman-3

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë