Loading…
Tifozët rusë me veprim të frikshëm në Champions League: Referi shpëton për pak
  • 13/09/2017 | 23:46

...

Shqetësimet për huliganët e futbollit në Rusi janë ngritur që nga momenti kur FIFA vendosi organizimin e Kupës së Botës në këtë shtet.


E përpos trazirave në vend, tifozët rusë nuk hezitojnë që këto veprime ti bëjnë edhe kur ekipet e tyre luajnë si mysafirë.

Në ndeshjen e Champions League ndërmjet Maribor  e  Saprtak Moska, ata arritën të fusnin dhe të flaknin brenda stadiumit fishekzjarre, që janë të ndaluara nga FIFA.

Mirëpo, më i rrezikshmi ishte një fishekzjarr që hidhet në formë të predhës, i cili plotë flakë i kaloi shumë afër referit të ndeshjes që u luajt të mërkurën mbrëma dhe përfundoi me rezultat 1-1. /gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=kbo1dtXxPH0

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë