Loading…
“Time” shokon përsëri: E kanë djegur Trump’in në ballinë
  • 12/01/2018 | 15:42

...

Revista Time përsëri e ka vendosur në faqe të parë presidentin e SHBA Donald Trump, dhe këtë herë prej flokëve të tij kanë bërë një pishtarë.


Trump në ballinën e Time është paraqitur se si bërtet dhe flokët i janë shndërruar në flakë, me titull “Viti i parë”, shkruan Gazeta Metro.

Kjo ballinë ka dalë në momentin kur libri “Zjarri dhe zemërimi: Brenda Shtëpisë së Bardhë të Trump’it”, në të cilin autori Michael Wolf ka zbuluar një sërë faktesh kontroverse, e i cili ka shkaktuar shqetësime të mëdha në opinion.

Ballina konsideron se me vazhdimin e ballinave të mëhershme të Time’it në të cilat shihet fytyra e Trump’it se si po shkrihet me titull “Meltdown” dhe “Total meltdown” (lojë fjalësh: melting – shkrirje), ndërsa në kuptimin “shkatërrim” “shkatërrim total”.

Revista e lajmeve e Nju Jorkut Time është një nga më të respektuarat në botë dhe është themeluar në vitin 1923. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë