Loading…
Tirana ndezë dritat festive të fundvitit, duket madhështore
  • 06/12/2017 | 21:04

...

Meqë jemi në fund të vitit, të gjithë qytetet nëpër botë kanë filluar përgatitjet për festat që zbukurojnë sheshet dhe ofrojnë kënaqësi të shumë personave që vizitojnë ato.


Ndezja e driatave është ndër momentet më interesante dhe të këndshme, në këtë pjesë të vitit, ku i paraprijnë Krishlindjeve dhe Vitit të Ri, gjë të cilën e kanë bërë shumë qytete nëpër botë, ndër to edhe qyteti i bukur shqiptar, Tirana, shkruan Gazeta Metro

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj ka ndezur dritat në sheshin kryesor në Tiranë, sheshin Skënderbej, ku zbukurimi i kësaj pjese duket madhështore.

Atmosfera e festave të fundvitit i ka dhënë një dimension tjetër Tiranës. Rrugët e kryeqytetit me llabat me ngjyra e kanë bërë kryeqytetin e Shqipërisë një vend të dashur për syrin e turistët.  /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë