Loading…
“T’padashtun” nominohet për Çmimin e kritikëve holandezë
  • 29/09/2017 | 14:04

...

Filmi “T’padashtun” – me të cilin Kosova ia mësynë garës për “Oscar” në kategorinë e filmit më të mirë në gjuhë të huaj  është nominuar për Çmimin e kritikëve holandezë të filmit.


Edon Rizvanolli, regjisor i filmit të bashkëfinancuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës, e ka konfirmuar lajmin se ky projekt filmik është nominuar për “Dutch Film Critics Award”, që ndahet në kuadër të Festivalit Holandez të Filmit, në të cilin u shfaq edhe bashkëprodhimi kosovaro-holandez.

“T’padashtun” qe shfaqur në edicionin e 37-të të “Netherlands Film Festival”, që u hap më 20 të këtij muaji e do të përfundojë sot.

“Filmi im është në garë me dy filma dokumentarë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë