Loading…
Tre gënjeshtrat që i thotë çdo mashkull për të përmirësuar lidhjen me partneren
  • 03/12/2017 | 12:56

...

Gënjeshtra është mirë që në asnjë moment mos të bëhet pjesë e një lidhjeje dashurore sepse e dëmton atë duke krijuar ndasi mes partnerëve. Por përtej këtyre gënjeshtrave të cilat ndikojnë negativisht në një marrëdhënie në çift, ka edhe disa gënjeshtra që në fakt i vijnë në ndihmë lidhjes.


Psikologët thonë se meshkujt mund të bëhen gënjeshtarë herë pas here, por këto gënjeshtra në këto tre raste janë pozitive dhe të dobishme:

-Kur e dashura juaj nuk është shumë mirë në pamje, ju duhet t’i thoni që është shumë e bukur për ta bërë të ndihet më mirë.

-Ndonjëherë është mirë t’i thoni që e doni më shumë se jetën tuaj, do ta bënit të ndihej shumë e vlerësuar.

-Kur e shikoni që është shumë e stresuar dhe po lodhet shumë gjatë angazhimit të saj profesional, por ju përsëri jeni mbështetësi i saj kryesor dhe i thoni vazhdimisht që ajo është më e mira dhe më e afta.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë