Loading…
Tre laptopët më të mirë të panairit CES 2017
  • 06/01/2017 | 17:34

...

Në panairin e inovacionit CES 2017, që po mbahet në Las Vegas të SHBA’së, kompanitë e mëdha kanë ekspozuar një numër të madh pajisjesh teknologjike, disa prej të cilave shumë inovative, transmeton gazetametro.net

Nga sektori i kompjuterëve, janë përzgjedhur tre modele laptopësh që janë të shpejtë, të lehtë dhe me bateri me kohëzgjatje të mirë.

HP Spectre x360

colorcorrected-3-e1483694288710

Për dallim nga modeli paraardhës, ky laptop ofron 23 përqind më shumë kohëzgjatje të baterisë.  Laptopi do të kushtojë 1280 dollarë dhe është i pajisur me procesorin Intel të gjeneratës së fundit, Kaby Lake.

Samsung Notebook 9

6upkxgi2zujyhzz3ewaa8j-970-80_colorcorrected-e1483694322725

Samsung e ka prodhuar këtë kompjuter për njerëz të cilët nuk kanë kërkesa të larta si editimi i videove apo luajtja e lojërave me rezolucion të madh. Kështu, bateria e tij zgjat 15 orë dhe mbushet për më pak se dy orë.

AsusPro B9440

 

download_colorcorrected

Asus Pro është prodhuar për njerëz që merren me biznes dhe u duhet një kompjuter me vete ngado të shkojnë. Ai është i hollë dhe i lehtë. Çmimi i tij fillon nga 1000 dollarë. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë