Loading…
Shorti i CH. League, Trepca 89 përballë Vikingur
  • 19/06/2017 | 12:23

...

Në Nion të Zvicrës po hidhet shorti i raundit të parë eliminator të Uefa Champions League. Kampionia e Kosovës, Trepca 89 në raundin e parë do të përballet me Vikingur të Islandës. 


Kampioni i Kosovës në futboll, Trepça ‘89, ka mësuar kundërshtarin e parë në rrugën drejt kualifikimit për garën më të madhe për klube në Evropë, Ligën e Kampionëve.

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka vendosur përballë klubit nga Mitrovica ekipin Vikingur i Islandës.

Ndeshjet zhvillohen më 27 ose 28 qershor dhe 4 ose 5 korrik.

Kjo është hera e parë që klubet kosovare garojnë në garat e UEFA-s./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë